Ana Sayfa > Sohbet Odaları > Her İnsanla Farklı Sohbet Edebilmek

Her İnsanla Farklı Sohbet Edebilmek

Her İnsanla Farklı Sohbet Edebilmek

İnsanoğlu var olduğundan beri yalnız değildir ve tabiatında yalnız kalmak yoktur. İnsan hayatının başlangıcı ile birlikte iletişim de yavaş yavaş gelişmiştir. Yerleşik hayat geçilmesi ve medeniyetlerin gelişmesiyle insanlar bir arada yaşamaya üretim ve ticaret yapmaya başlamıştır. Zamanla yazı icat edilmiş önce sözlü sonra da kalıcı eserler verilmeye başlanmıştır. Ticaretle birlikte kıtalar arası kültürel etkileşim başlamış ve iletişimin önü açılmıştır.

İletişimin olmadığı bir toplumdan bahsedemeyiz. Özellikle teknoloji çağında internetin varlığı ve sağladığı kolaylıklar her türlü iletişimi en üst seviyeye çıkarmıştır. Sosyal medya ile birlikte yer zaman fark etmeksizin istediğimiz kişi ile konuşabiliriz. Sosyal medya hesapları insanların daha fazla etkileşim içerisinde olmasına büyük katkı sağlamıştır. Ayrıca popüler uygulamalar ile fikirler hızla yayılmakta her türden insanlar bu konuda kendi fikirlerini beyan edebilmektedir.

Sosyal Medyada Edilen Sohbet

Kimi insan yüz yüze daha rahat sohbet edip kendini daha rahat ifade ederken kimisi ise sosyal medya hesapları üzerinden ettiği sohbette daha rahat olabilir. Kimi insan ise yarattığı sanal kimliğin arkasına gizlenerek konuşmayı tercih edebilir. Bireyin karakterine bağlı bu durum internet aracılığı ile kolayca şekillenmektedir.

Kişilerin Değer Yargıları

Bazı kişiler kendileri gibi düşünen, kendi değer yargılarına yakın insanlarla iletişim halinde olmayı tercih edebilir. Bunun sebebi hem kendi fikrine yakın kişilerin yanında kendini rahat hissetmek hemde fikirlerinin onlar tarafından da onaylanmasını sağlamaktır. Fikir alışverişini seven ve farklı fikirlere açık olan insanlar değişik görüşlerden insanlarla rahatça sohbet edebilirler. Açık görüşlü kişiler ise kendi düşüncelerini karşı tarafa zorla kabul ettirmek veya onların fikrini değiştirmek değil aksine daha fazla bilgi öğrenmek isterler. Her türden, her fikirden insanla sohbet etmeyi kendilerini geliştirmekte bir araç olarak gören kişiler saygı çerçevesi içerisinde her konu hakkında rahatça konuşabilirler.

Sohbet edilen kişilerin ilgi alanları, düşünceleri, görüşleri ne kadar farklı olursa olsun bu tarz kişiler fark gözetmeksizin iletişim kurmakta zorlanmazlar. İnternet üzerinden olsun yüz yüze olsun her şekilde her kişi ile konuşur insanları yargılamaz ve düşüncelerine saygı gösterirler. Farklı her insan farklı deneyim demektir onlar için.

Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbete Bağlan

Mobil sohbetin keyfini bizimle yasayin.

Kesintisiz sohbet ve Müzik esliginde nezih sohbetler.

NetSohbet.Com Her İnsanla Farklı Sohbet Edebilmek