Kurallar

NetSohbet.Com sohbet odalarına hoş geldiniz.

Sohbet odalarımızda seviye ve saygıyı üst düzeyde tutmak için, değerli kullanıcılarımızdan birkaç ricamız var. Lütfen bulunduğumuz ortam içerisinde uyulması gereken kurallara, ve korunması gereken değerlere saygı duyalım. Nezih bir ortam olmasına katkıda bulunalım.

Site iç yönetmenliğine göre, sohbete bağlanan herkes Sunucu kurallarına göre hareket etmekle yükümlüdür. Bu kurallar site yönetiminin sunucu içindeki kanallara göre değişiklik gösterebilir. Her kanalın yönetim ve idame yapısı bir diğerinden farklı olabilir. 

Sohbet odalarında uyulması gereken kurallardan bahsedecek olursak.

1- Sunucuya bağlanırken, kullanacağınız nickname’ler Ahlaki değerlere ve toplum yapısına uygun olmak zorundadır. Bu kural ihlali halinde otomatik olarak girişler başarırız olacaktır. 

2- Giriş yaptığınız sohbet odasında sizden başka kişilerin’de sizin ile aynı haklara sahip olduğunu düşünerek, hiç kimseyi rahatsız edici flood, animasyon tekrarı ve benzeri şekilde yazı tekrarı ifade icon tekrarı durumunda alınan uyarıların devamında, bulunduğunuz veya diğer kanallarda yazmanız engellenebilir. 

3-Bulunduğınuz kanalda, kişisel bilgi ve belge paylaşımı, şifre veya adres paylaşımı kesinlikle yasaktır. Kendinizle ilgili veya başkasına ait kişisel bilgilerin paylaşımı konusunda Netsohbet.com sorumlu değildir. 

4- Sınucu içerisinde sohbet ederken başkalarına kötü sözler, tahrik edici Mesajlar, aşağılayıcı veya rencide edici , iftira, gibi durumlara site yönetimi tarafından kanaldan uzaklaştırılacaksınız.

5- Muhabbet sunucumuz içerisinde, insanların dilleri, dinleri, ırkları, hakkında yorum yapmak ve inançlarına karşı saygısız edepsiz yaklaşımlar kesinlikle göz ardı edilmeyecek bir yaptırım gerektirecektir. 

6- Sohbet odası içerisinde Kanal yöneticileri ile tartışmak yasaktır. Herkes kendi hakkını sonuna kadar arayabilir. Haksız yere sunucudan atıldığınızı düşünüyorsanız site root adminleri ile iletişime geçebilirsiniz.

7- Kelime yarışma gibi bilgi yarışmaları odalarında sohbet etmek yasaktır. 

8- Radyo’da yayın yapan DJ’ler ile münakaşa ermek yasaktır. DJ’ler istek parça alıp almamak, alınan istekleri çalıp çalmamak konusunda kesinlikle kendi iradeleri ile karar verirler. 

9-Site içerisinde başka bir sunucu veya site ismi paylaşımı, başka siteye davet etmek gibi davranışlar yaptırım sebebidir. 

10- Sohbet sitemizin başka sunucularda reklamını yapmak yasaktır. Başkanlarının emeğine saygı duymak konusunda oldukça hassas bir yönetim anlayışı ile hareket etmekteyiz.

11- Userler kendi aralarında girdikleri tartışma veya başka bir nedenden dolayı kanaldan uzaklaştırma cezası aldığında itiraz için ekran resmî paylaşmak zorundadır. 

12- Hiçbir devlet adamı veya büyüğü hakkında hadsiz yorum yapmak. Siyasi polemikte bulunmak yasaktır. 

13- Sohbet sitesi içerisinde yetki görev ve dağılımları hakkında site adminleri ile iletişime geçebilir, yetki başvurusunda bulunabilrsiniz. 

14-Site içerisinde bulunan içerik veya uygulamalardan rahatsız olduğunuz durumları site yönetimine bildirebilirsiniz.