Ana Sayfa > Sohbet Odaları > Ortak anlayışla sohbet etmek

Ortak anlayışla sohbet etmek

Ortak Anlayışla Sohbet Etmenin Önemi
Sohbetin ilerleyebilmesi için önemli bir noktadır ortak anlayışa sahip olmak. Her söylediğinizin yanlış anlaşıldığı bir sohbeti devam ettirmek istemezsiniz. Aynı şeyi düşünmek demek değildir bu sadece karşımızdaki kişinin bahsettiği şeyi göreceli olarak ölçebilmek gerekiyor. Hayatımıza aldığımız tüm insanlarla belli bir ortak bakış açımız vardır mutlaka, bu açıyı hiç yakalayamadığımız kişiler ise sadece tanıdık olarak hayatımızdan geçerler ya da merhaba denecek kadar yakın olabilirler.
Sohbete Başlamak Farklı Bir Durumu Kapsıyor
En başında nasıl biriyle iletişime geçtiğimizden habersiz oluyoruz. Tek arayışımız anlık bir boşluğu doldurmak oluyor sonra işler değişmeye başlıyor. Kişinin sohbetini seversek yani aynı bakış açısını yakalayabildik ise sohbet artarak devam ediyor. Belki daha da ötesi olabiliyor, arkadaşlığa, dostluğa, hatta aşka dönüşebiliyor. Bu nedenle aynı anlayışa sahip kişilerle kesişen yollar ve onlara çıkan sohbetler gerçekten kaybedilmemesi gereken hayat kaynağı değerinde.
Hepimizin sohbete başlarken aradığı ilk faktör budur aslında. Aynı çerçeveden bakabileceğimiz birkaç insana sahip olmak. Nerede bulabileceğimiz konusu ise gerçek bir muamma. Her an karşınıza şimdiye dek tanımadığınız mükemmellikte bir uyum çıkabilir. En iyisi bu seçenek için gözümüzü sürekli açık tutmak ve her sohbet ettiğimiz kişiye doğru şekilde yaklaşmak.
Real hayatta veya sohbet siteleri icerisinde diyaloglarda ortak ilgi alanı bulmak unutulmaması gereken önemli bir konudur. Bu yüzden chat siteleri icerisinde diyalog kurarken bu konuya dikkat etmeliyiz.
Konuşmadan Bile Anlaşmak Mümkün Mü?
İşte ortak anlayışa sahip iki kişi olmak burada önem kazanıyor. Genel olarak hepimizin bir dostu vardır. Hani sadece bir bakış olur ve kahkahalar havada uçuşmaya başlar. Bir an aynı şeyi görüp aynı şeyi düşünürüz. O kahkahalar boşuna değildir, küçücük bir paylaşım anımsanır, o kişiyle paylaşılanlar hep anımsama sırasında ilk gelenlerdir. Yani aynı şeyi düşünmek ortak anlayışa sahip olmaktan geçer ve bu kişilerin sohbeti sihirlidir.
Bitmesin istenir hatta her fırsatta buluşulur, konuşulur, en uzun sohbetler bu kişi ile yapılmaktadır. Vazgeçilmezlik hissi böyle sohbetlerin en yakın ortağı olur. Sohbet etmek insanların en kolay gerçekleştirdiği olgudur. Ancak her sohbet sonsuza kadar devam etsin isteğini uyandırmaz, bu sahip olduğumuz en tatlı sohbetlerin dayanağıdır. Küçük bir detay da bu sohbetlerin yapıldığı kişiler mutlaka hayatınızın bir yerinde sonsuz olurlar.

Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbete Bağlan

Mobil sohbetin keyfini bizimle yasayin.

Kesintisiz sohbet ve Müzik esliginde nezih sohbetler.

NetSohbet.Com Sohbet siteleri - Ortak Anlayışla Sohbet Etmenin Önemi