Ana Sayfa > Sohbet Odaları > Sohbet odalarının hayatımıza etkileri

Sohbet odalarının hayatımıza etkileri

Sohbet odaları’nın hayatımıza etkileri;

Irc tabanlı Web sohbet Sistemlerinin gelmiş olduğu son nokta mobil uygulamadır.Bu uygulamaya farklı alternatif sesli görüntülü  sistemler olsa bile,  yazılı olarak yapılan gizemli konuşmalar hep farklı bir çekicilik yaratmıştır. 

Karşıdaki insanla yazılı bir iletişim kurmak isteği, insanın içini dökmeye ihtiyacı olduğunda veya yalnızlıktan ilereri gelir. İnsanların bir kısmı bunu alışkanlık haline getirmiş ve müptelası olmuştur.   

Günlük hayatımıza etkileri;

Kişilerin işleri, uğraşıları ve zorunlu yaşam gereksinimleri olan uyku yemek, ve diğer Real sosyal aktiviteler, gibi faaliyetlerden arta kalan boş zamanlarını ayırdığı sürece,  fazla bir yan etkisi olduğunu söyleyemeyiz. Girilen bu ortamların kendine göre seviye, saygı, gibi yönetim kuralları olduğunu düşünürsek, insanlarında kendi yaşam kalitesi içinde bazı kuralları olmalı.  Yaşam kalitemizi düşürecek seviyede zaman ayırdığımız getirisi olmayan hiçbir aktivite doğru olmaz.

İnsan beyninde oluşturduğu psikolojik etkiler;

Görsel olarak kişilere hitap eden bir sistem olduğundan psikolojik bir etkiye sahiptir. Kullanılan kelimeler, kurulan cümleler, kullanıcı isimleri, farklı boyutlardan esinlenerek oluşturulabilir, Bu nedenle zihinlerde farklı bir algıya neden olabilir. bu aşamada insan beyni dikkat çeken detaylara daha çok takılır. 

Genel kültür Eğitim;

Bilindiği üzere, farklı kültürlere ve sahip bireylerin, farklı eğitim seviyelerine erişen kişilerin kesiştiği ortak nokta olduğundan, yazışmayı izlemek bile bazen keyif verici olabilir. Hızlı akışkan diyaloglar, Sorulan sorular, verilen cevaplar kendini tanıtma ve benzeri diyalog türlerini takip ederken’de farklı edinimler edebiliriz. Farklı mizaçta olan birinin veya birilerinin gönderdiği iletiler dikkat çekici olunca yoğun ilgi de görebilir. Komedi tarzı yazışmalardan bir anda kahkaha attırabilen bir ortamdır .

Belirli bazı bölümlerde yabancı bir dil ile yazılması gerekiyor. Burada Kişiler hem kendini geliştiriyor hemde buna yardım edecek Kişiler ile tanışma fırsatı buluyor. Bu siteleri kullanan için iyi bir öğretim aracı olarak kullanmak büyük bir avantaj. 

Yukarıda anlatılanlar dışında eğlence olarak düşünülse’de Bazı chat kanalları hafıza güçlendirme zeka geliştirme adına, tarih soruları, genel kültür soruları , kelime bulmaca gibi değişik niteliklerde soru cevap şeklinde bir akışa sahiptir.

Tanışmalar ve görüşmeler. 

Bu ortamlarda Kişilik karakter uyumu, anlaşılabilen ortak noktalar, sonrasında çok yüksek uyum gösterenler çok az rastlanılan bir durum değil. Hayatın bazen insanların karşısına çıkardığı sürprizlerde olabiliyor. Bir selam ile başlayan küçücük bir diyalog sonunda fertler hayatlarını birleştirebiliyor. 

Sanal olarak nitelendirilen bu ortamlar Real hayata etki edebilen, hayatın yönünü değiştiren şanslarda sunabilir. 

Hayat karşımıza her zaman herşey çıkarabilir. Tatlı sürprizler yapabilir. Birine selam vermek, hal hatır sormak onu önemsediğiniz anlamına da geliyor. Birine değer vermekten ziyade asıl olan huzur, size değer veren birinin olmasıdır.

Saygı ve sevgiyi kaybetmediğimiz sürece dürüstlük hep kazanacaktır. 

Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbete Bağlan

Mobil sohbetin keyfini bizimle yasayin.

Kesintisiz sohbet ve Müzik esliginde nezih sohbetler.

NetSohbet.Com MobilSohbet odaları ve hayatımıza etkileri