Ana Sayfa > Sohbet Odaları > Sohbetler Nasıl İlerletilir

Sohbetler Nasıl İlerletilir

Sohbetler Nasıl İlerletilir

Sohbeti İlerletmek

İnsanlar ile başarılı bir şekilde sohbet etmek ve bu sohbeti ilerletebilmek günümüz çağında gerek çevremizi genişletmek için olsun gerekse farklı insanlar ile tanışmak amacıyla olsun oldukça önemlidir. Temel soru ise bu sohbetin nasıl ilerletileceğidir.

Bir sohbeti ilerletmek için kişinin izleyebileceği çok sayıda yöntem vardır. Eğer kişi, karşısındaki birey ile sohbetini ilerletmek istiyorsa bu adımları izleyerek bu birey ile hem daha sağlıklı hem de daha uzun sohbetlerde bulunabilir.

Karşınızdaki Bireyi Tanıyın

Bir bireyle sohbetinizi ilerletmek istiyorsanız karşınızdaki bireyle arkadaşça ya da iş amaçlı konuşmanızın pek de önemi yoktur. Bu birey arkadaşınız ise onun nelerden hoşlandığını hangi konularda sohbet etmek istediğini bilmeniz sohbeti ilerletmenize yardımcı olacaktır. Eğer sohbet ettiğiniz birey size yeteri kadar yakın değilse iş veya başka bir sebepten dolayı sohbet ediyorsanız bireyin sizden ne talep ettiğine ve nasıl bir kişiliği olduğuna dikkat etmelisiniz. Kısacası karşınızdaki bireyi her halükarda tanımanız ve onun ilgisini çekecek konulara da değinerek sohbetinizi ilerletmeniz gerekmektedir.

Saygı

Sohbet ettiğiniz kişi ile aranızdaki saygıyı kaybetmeden iletişim kurmak sağlıklı sohbet etmenin temelini oluşturur. Bu temel sayesinde sohbetinizi ilerletebilir, uzun ve sağlıklı sohbetler kurabilirsiniz.

Akıcılık

Sohbet sırasında bahsettiğiniz konu ile ilgili yeterince akıcı konuşabilmeli ve karşınızdaki bireyi sıkmamalısınız. Söylediğiniz sözler birbirleriyle alakalı ve akıcı bir şekilde dudaklarınızdan dökülmelidir. Akıcı konuşmak bireyin konuşmacıyı daha dikkatli dinleyebilmesini ve odaklanabilmesini sağlamaktadır.

Netlik

En az akıcılık kadar önemli bir meseledir. Konuşmanızı yeterli seviyede tutmalı ve söylemek istediklerinizi net bir şekilde bireye iletebilmelisiniz. Sohbetiniz sırasında sadece sohbeti ilerletmek amaçlı söylenecek gereksiz kelimelerden kaçının. Gereksiz kelime kullanımı dinleyicinin dikkatini dağıtır ve odaklanmasını etkiler.

Kalıplaşmış Sözler Kullanmayın

Sohbet edilirken yapılan bir diğer hata ise kalıplaşmış ve herkesin kullandığı sözlerin aşırı kullanımıdır. Bu aşırı kullanım bireyin sıkılmasına sebep olacaktır.

Farklı Konular

Tıpkı kalıplaşmış sözcükleri sıkça kullanmamak gibi aynı konularda takılmadan farklı konulara değinerek sohbeti ilerletmek önemli bir husustur. Bireyi tanıdıkça onu sohbetinize çekecek ve konuşmanızın ilerlemesini sağlayacak konular bulmak hiç de zor değildir

Kısacası bir sohbeti uzatabilmek için karşınızdaki bireyin nelerle ilgilendiğini bilmeli, ona karşı saygılı olmalı, konuşurken net, akıcı ve sıkmadan konuşabilmeli, sürekli aynı sözleri tekrarlamamalı ve farklı konulara değinebilmelisiniz. Bu yolları izleyerek yapılan sohbetler diğerlerinden çok daha sağlıklı ve uzun süreli olacaktır.

Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbete Bağlan

Mobil sohbetin keyfini bizimle yasayin.

Kesintisiz sohbet ve Müzik esliginde nezih sohbetler.

NetSohbet.Com Sohbeti İlerletmek - Bir sohbeti ilerletmek için yöntemler