Ana Sayfa > Sohbet Odaları > Sohbet’te bilinmesi gerekenler

Sohbet’te bilinmesi gerekenler

Sohbet odalarında bilinmesi gerekenler.
İnternet çağında yaşadığımız bu dönemlerde birçoğumuz kolaylıkla istediğimiz anda internete bağlanabiliyoruz. Peki bağlandığımız sitelerde bizleri neler bekliyor? Nasıl davranmalıyız. Nelere dikkat etmeliyiz? Bunların bilincindemiyiz?

Muhabbet edilen internet sitelerinin ne gibi avantajı veya dezavantajı var bunları bir gözden geçirelim.

Sohbet uygulamaları başlığı altında birçok anlık iletişim sunucuları internet üzerinde yaygın olarak hizmet veriyor. Bizim kategorimiz olan sohbet siteleri ise, diğer mesajlaşma uygulamalarına nazaren daha güvenli diye düşünüyorum. Bunun sebebine gelince,
1- Herhangi bir güncellemeyi siz değil, sunucu yapıyor. Siz sadece geziniyorsunuz. Diğer whatsap gibi uygulamalar güncellemeyi sizin yapmanızı talep ediyor.
2- gerçek isim resim adres gibi kişisel bilgilere, karşınızdaki kişi sohbet sitelerinde ulaşamıyor. Gizlilik iyi derecede sağlanıyor. Sizin kendi iradeniz dışında bunu kimse ile paylaşmak mümkün değil.
3- dünyanın her yerinden insanlarla mesajlaşmak için kimseden izin almak zorunda değilsiniz, bunun için karşı tarafa istek göndermek veya cevap beklemek gibi bir durum söz konusu değil, zira kişiler zaten bu amaçla burada bulunuyor.

İnternet üzerinden bu tür üyeliksiz, ücretsiz yayın yapan Sohbet yapılan network’ler tamamen sizin kendi kullanım özgürlüğünüze sunulmuş durumda. Siz sadece sohbet dengesini bozmadan ortamlara iştirak ettiğiniz sürece hiç başınız ağrımayacak.
Bağlantı sağlandığı andan itibaren herke size çok yakın oluyor. Aynı zamanda exit, çıkış yapınca bütün herkesle iletişimi yok edebiliyor anonim bir kişilikle ortadan kayboluyorsunuz. Tabi bu durum gizlilik ve güvenliğinizi riske atmadan zaman geçirmenizi sağlamış oluyor. Sohbet ortamlarında kullanıcı kendi güvenliğini, kendi kişisel bilgilerini kimse ile paylaşmayarak basit bir şekilde paylaşabilir. Diğer bir çok uygulama gibi, siteyi kullanırken kişisel Bilgi veya belge sunmanıza gerek yok. Kayıt işlemi gibi durumlar, yok. Telefon veya adres istenmiyor. Kullanıcı adını seçip rahatça iletişim kurabiliyorsunuz.Bu durumda sohbet siteleri sizin için anonim olarak sörf yapabileceğiniz güvenli bir internet ortamıdır. Amacına uygun kullanım ve uyulması gereken esaslar ile hareket edilince, bizim sohbet kalitemizi kendimiz belirleriz.

Etiketler: ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbete Bağlan

Mobil sohbetin keyfini bizimle yasayin.

Kesintisiz sohbet ve Müzik esliginde nezih sohbetler.

NetSohbet.Com Sohbet sitelerinde bilinmesi gerekenler